Jdi na obsah Jdi na menu
 

FOTO Z TÁBORA MORÁVKA,2013

7. 8. 2013

Soubory s fotkami zde budou přidávány postupně, zároveň se ke každému souboru budu snažit přidat krátký komentář pro nezasvěcené:-) Fotky si nemusíte z webu stahovat, po prázdninách je zájemcům vypálím na CD nebo přetáhnu na flash disk.

 fotografie1420.jpg

Foto Kosmíci - v této sekci si můžete prohlédnout osazenstvo naší základny

                                       http://kasiopeahavirov.rajce.idnes.cz/LT_2013_Kosmici#Fotografie1407.jpg

 

 

Foto Vesmírná strava - v této sekci si můžete prohlédnout, jak nám na táboře chutnalo (jedno jídlo bylo lepší než druhé, za což vděčíme panu Kuchaři Bělíčkovi, který nám na naší vesmírné základně moc dobře vařil (Pizza, Tiramisu, Buchtičky s krémem, Rajská omáčka, Sekaná se zelíčkem, Bramborový guláš, Rizoto, Špagety s masem na rajčatech, Bebedezert a samé dobrotky:)

pizza http://kasiopeahavirov.rajce.idnes.cz/LT_2013_Pizza#Fotografie1229.jpg

špagety http://kasiopeahavirov.rajce.idnes.cz/LT_2013_spagety/#Fotografie1283.jpg

Tiramisu http://kasiopeahavirov.rajce.idnes.cz/LT_2013_Tiramisu

Náš táborový pan kuchař fotografie1452.jpg

 

 

Foto Jednonohá Máša Nováková - dětmi krátce zvaná "Máňa" - naše nejoblíbenější tábornice,

fotografie1446.jpg

která po třech letech zase konečně vylezla  ze sklepa, oprášila si holou hlavu a  opět spatřila světlo našeho tábora:-) Po jejím příjezdu jsme netušili, co všechno s ní za tento tábor zažijeme..nejvíc by vám o tom řekla Viktorka:-) Máňa s námi jedla, spala (neustále se někomu cpala do postele), neustále se nám pletla pod nohy - ...jednou jsme ji nedopatřením zapomněli přes noc venku (bohužel to byla zrovna ta jediná noc, kdy na táboře pršelo) a Máňa nám krapet zmokla (a tím si zničila ten krásný kroj, který jsme ji na tábor zapůjčili) - ráno byla dost nasáklá deštěm a zeminou a děti to vyhodnotili, že přes noc venku zplěsnivěla:-) Tak jsme druhý den Máňu vysprchovali, vysušili,  v kosmetickém salonu ji zkrášlili, oblékli do čistých šatů a byla to zas holka k pohledání. Během tábora jsme s ní zažili pak ještě spoustu různých příhod, na fotkách se zrovna Máňa opaluje a děvčata ji mažou opalovacím krémem, aby se nám na slunci nepřipálila...a stejně se připekla:-)

Fotky s Máňou zde: http://kasiopeahavirov.rajce.idnes.cz/Taborova_mana#Fotografie1332.jpg 

 

Emil a Babka -  ti dva tady nesmí chybět:-)

fotografie1464.jpg

 

Foto Kosmíci stavějí vesmírný domeček pro Emila Hned po příjezdu na tábor se Kosmíci začali zajímat, kdy přiletí Emil:-) Hned se také  rozhodli mu postavit vesmírný domeček, aby Emil nebyl na naší planetě bezdomovec:-)

http://kasiopeahavirov.rajce.idnes.cz/LT_2013_Domecek/#Fotografie1244.jpg

Foto Kosmíci zkoumají dalekohled http://kasiopeahavirov.rajce.idnes.cz/LT_Dalekohled/#Fotografie1328.jpg 

fotografie1329.jpgVesmírný dalekohled se nám podařilo prozkoumat a posléze i zprovoznit,  nicméně v době, kdy se na nebi objevovali první hvězdy, kosmíci už padali únavou a místo hvězd je zajímala postel. Někteří vytrvalejší jedinci ještě před usnutím poslouchali večerku, ale většina táborníků usnula dřív, než večerka dozněla.

 

 

 

 A takhle nějak to vypadalo po večerce u nejmenších kosmíků:-)

fotografie1271.jpg

 

 

Foto Koupání v řece Extremní táborové deště z předešlých let vystřídalo extrémní horko na letošním táboře a tak se kosmický výcvik přesunul blíž k vodě. Jak jsme si užívali horké počasí se můžete podívat zde.

fotografie1281.jpg

Hledání měsíčních kamenů (Kosmíci měli v rámci kosmovýcviku obstát v náročném terénu a ulovit co nejvíce měsíčních kamenů). Zde jsme měli trošku technický problém - ukázalo se, že někteří kosmíci měli vodu po kotníky, zatímco jiní po pas. Nicméně všichni zkoušku zvládli na jedničku - hra se hrála ve dvou kolech, vítězné družstvo v prvním kole nasbíralo 17 kamenů ku 13 kamenům soupeřů. Ve druhém kole se výsledky prapodivně přetočili a prohrávající družstvo získalo 17 kamenů ku 13 kmenům soupeře. Takže první táborová hra skončila výsledkem 1:1 ...to jsme ještě netušili, že výsledky obou družstev budou stejné až do konce tábora:-)))

http://kasiopeahavirov.rajce.idnes.cz/LT_mesicni_kameny/#Fotografie1203.jpg

Kosmíci u splavu http://kasiopeahavirov.rajce.idnes.cz/u_splavu#Fotografie1272.jpg

Řeka na základně (za chatou) http://kasiopeahavirov.rajce.idnes.cz/LT_za_chatou#Fotografie1421.jpg

 

Video - nejmladší kosmíci povídají o zážitcích z tábora a o Sluníčku:-)

 

 

 

Další fotky a soubory budu přidávat průběžně, je jich moc:-)

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář